Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videot
Ohita tuotekuvat
    Karusellin nuolipainikkeet
    Karusellin pikakuvakkeet
    Reino&Aino

    Reino&Aino miesten pyjama Reino

    39,95 €

    Valittu väri: Grey

    Valittu koko: Valitse koko

    Tuotekuvaus

    Yöpuulle vetäytymiseen ei tarvita pukukoodia, mutta kyllähän toimitus sujuu kevyemmin, kun yllä on reinoutuneen mukava asukokonaisuus! Yksivärisestä t-paidasta ja pitkälahkeisista ruutuhousuista räätälöity pyjamasetti on höyhensaarten pehmoinen virka-asu, jonka kevyt 100 % puuvillakangas tuo rikkumattoman unirauhan mukanaan – etenkin, kun flanellihousujen kangas on harjattu sekä päältä että sisältä pehmeäksi.

    Ominaisuudet

    Tuotekoodi
    6438574404766
    Pakkauksen koko
    Leveys: 36cm, Korkeus: 4cm, Syvyys: 28cm
    Tuotteiden määrä pakkauksessa
    1 kpl
    Tuotteen paino (kg)
    0.55
    Valmistusmaa
    Kiina
    Materiaali
    100 % puuvilla
    Pesu- ja hoito-ohje
    Normaali vesipesu 40° asteessa. Valkaisu kielletty Rumpukuivaus kielletty Silityslämpötila max 110° C Kemiallinen pesu kielletty Pese samansävyisten kanssa. Muotoile kosteana
    Muut ominaisuudet
    • 100% puuvillaa
    • lyhythihainen paita
    • suoralahkeinen flanellihousu
    • kuminauhavyötärö nyörillä
    • paidassa rintatasku
    • housuissa sivutaskut
    • harjattu pinta

    Tuotteen vastuulliset toimijat

    Yhteystiedot
    Finlayson Oy Elimäenkatu 25-27, 00510 Helsinkiasiakaspalvelu@finlayson.fi, Avautuu uuteen välilehteen

    Arviot

    Julkaisemme tuotearvioita vain varmistetuista ostoksista. Niitä voivat kirjoittaa asiakkaat, jotka ovat käyttäneet S-Etukorttia myymälässä tai verkkokaupassa.
    • Nimetön

      Tuotearvioiden keskiarvo5/5

      Hinta laatusuhteltaan erittäin hyvä.

      2 kuukautta sitten
    • Sanna J

      Tuotearvioiden keskiarvo5/5

      Ostin tämän lahjaksi. Pyjama juuri sellainen kun pitikin. Lahjan saaja tykkäsi kovasti. Koko juuri se mitä pitääkin olla. Pitkälle ihmiselle housujen lahkeet tarpeeksi pitkät, ei jää nilkkojen yläpuolelle kuten yleensä.

      3 kuukautta sitten

    Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

    Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

    Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen