Ciraf lasten leggingsit 25TC253312
9,95 €
Valittu väri: LEOPARD AOP
Valittu koko: Valitse koko
Toimitus
Valitse ensin tuotteen koko
Alk. 4,95 €
Tuotekuvaus
Tuotekuvaus
Ciraf lasten leggingsit sopivat loistavasti pienille seikkailijoille, jotka haluavat tuoda ripauksen villiä luontoa pukeutumiseensa. Leikkisä leopardikuosi lisää asuun hauskuutta ja tyyliä. Leggingsit on valmistettu pehmeästä puuvillatrikoosta, joka kestää aktiivista käyttöä. Elastinen vyötärö takaa täydellisen istuvuuden ja helpon pukemisen.
Lisätietoja
Lisätietoja
Valitsemalla puuvillatuotteitamme tuet S-ryhmän panosta Better Cotton -aloitteen missioon. Tämä tuote on hankittu massatasejärjestelmän kautta, joten se ei välttämättä sisällä Better Cotton -puuvillaa. Lue lisää täältä: https://s-ryhma.fi/vastuullisuus/eettinen-toimintatapa/tekstiilituotteet. S-ryhmä on kehittänyt omien tuotteidensa vastuullisuutta jo pitkään. Esimerkiksi S-ryhmän omien merkkien ja oman maahantuonnin tekstiilituotteet valmistetaan vastuullisuusauditoituissa tehtaissa. Tavoitteena on, että vuoden 2025 loppuun mennessä kaikki omien merkkien ja oman maahantuonnin tuotteissa käytetty puuvilla on vastuullisesti tuotettua eli luomua, kierrätettyä, Reilua kauppaa tai Better Cotton -aloitteen mukaisesti hankittua. Lue lisää: https://s-ryhma.fi/vastuullisuus/eettinen-toimintatapa/tekstiilituotteet.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
- Tuotekoodi
- 6438574298563
- Korkeus (cm)
- 1.2
- Leveys (cm)
- 23
- Syvyys (cm)
- 56
- Paino (kg)
- 0.105
- Pakkauskoko
- 1 kpl
- Valmistusmaa
- Kiina
- Materiaali
- 95 % puuvilla, 5 % elastaani
- Pesu- ja hoito-ohje
- Hellävarainen vesipesu 40° asteessa. Valkaisu kielletty Rumpukuivaus kielletty Silityslämpötila max 110° C Kemiallinen pesu kielletty Pese samansävyisten kanssa. Pese nurinpäin käännettynä. Silitä nurjalta puolelta.
Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?
Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.