Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videot
Ohita tuotekuva
    Karusellin nuolipainikkeet
      Bahco

      Bahco pyörösahanterä 250x80t alumiini ja muovi8501-28s

      44,90 €

      Tuotekuvaus

      Pyörösahanterä, 80 hammasta, karbiidikärki, trapetsoidihammastus, 250 mm. Karbiidikärkiset pyörösahanterät alumiinille ja muoville jiirisahoihin. -5°:n negatiivinen kulma. Trapetsihiottu hammastus alumiinin ja muovien sahaamiseen. Terät karkaistua kylmävalssattua terästä. Laajennusurat ottavat vastaan teräksen laajenemisen, kun ne ovat käytössä. Pienennysrenkaat (mitta D) ovat saatavilla joillekin terille sisähalkaisijan pienentämiseksi tarvittaessa.

      Ominaisuudet

      Tuotekoodi
      7311518221041
      Pakkauksen koko
      Leveys: 25.2cm, Korkeus: 1cm, Syvyys: 25.2cm
      Tuotteiden määrä pakkauksessa
      1 kpl
      Tuotteen paino (kg)
      0.79
      Valmistusmaa
      Kiina
      Muut ominaisuudet
      • Pyörösahanterä
      • 80 hammasta
      • karbiidikärki
      • trapetsoidihammastus
      • 250 mm. Karbiidikärkiset pyörösahanterät alumiinille ja muoville jiirisahoihin. -5°:n negatiivinen kulma. Trapetsihiottu hammastus alumiinin ja muovien sahaamiseen. Terät karkaistua kylmävalssattua terästä. Laajennusurat ottavat vastaan teräksen laajenemisen
      • kun ne ovat käytössä. Pienennysrenkaat (mitta D) ovat saatavilla joillekin terille sisähalkaisijan pienentämiseksi tarvittaessa. Pyörösahanterät mahdollistavat tasaisen sahausjäljen ja estävät hauraiden materiaalien lastuamisen. TCG-hammashionta ja negatiivinen kulma tekevät terästä täydellisen alumiinin ja muovien sahaukseen.

      Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

      Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

      Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen