Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videot
Ohita tuotekuva
    Karusellin nuolipainikkeet

      Strindberg, Inferno

      24,55 €

      • Nouto myymälästä

        Ei saatavilla

      Tuotekuvaus

      Vuonna 1898 ilmestynyt ”Inferno” on ruotsalaisen August Strindbergin (1849-1912) tunnetuimpia ja eurooppalaisen kirjallisuuden merkillisimpiä teoksia. Strindberg kuvaa siinä aikaansa Pariisissa, jolloin hän yritti omistautua tieteellisille tutkimuksille mutta päätyikin samoilemaan okkultismin maailmassa. Kirjasta sai nimensä tekijän ”infernokautena” tunnettu syvä henkinen kriisi, joka johti uudenlaisten ilmaisumuotojen etsimiseen ja löytämiseen.

      Ominaisuudet

      Tuotekoodi
      9789527197318
      Pakkauksen koko
      Leveys: 13.4cm, Korkeus: 18.9cm, Syvyys: 2.1cm
      Tuotteiden määrä pakkauksessa
      1 kpl
      Tuotteen paino (kg)
      0.344
      Valmistusmaa
      Suomi

      Arviot

      Julkaisemme tuotearvioita vain varmistetuista ostoksista. Niitä voivat kirjoittaa asiakkaat, jotka ovat käyttäneet S-Etukorttia myymälässä tai verkkokaupassa.
      • Nimetön

        Tuotearvioiden keskiarvo3/5

        Infernoa suomeksi. Käännös on hyvä, mutta esipuheen olisi voinut kirjoittaa joku asiantuntevampi henkilö. Siinä on vanhentuneeseen tutkimukseen perustuvia asiavirheitä.

        3 vuotta sitten

      Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

      Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

      Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen