Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Ohita tuotekuvat
Prego

Prego Digitaalinen otsakuumemittari

16,95 €

  • Toimitus

    Saatavilla

    Alk. 4,95 €

Tuotekuvaus

Tämä helppokäyttöinen, luotettava ja nopea digitaalinen otsakuumemittari tarjoaa tarkan lämpötilanmittauksen. Laite on varustettu automaattisella virrankatkaisulla ja lääketieteellisellä CE-hyväksynnällä, mikä takaa turvallisen käytön. Mittari muistaa viimeiset 32 mittaustulosta ja varoittaa käyttäjää äänimerkillä, kun mittaustulos on valmis. Lisäksi sen näyttö valaisee pimeässä, joten voit käyttää sitä helposti myös yöaikaan.

Lisätietoja

Tämä on CE-merkitty lääkinnällinen laite. Sovellettava säädös MDR.

Ominaisuudet

Tuotekoodi
6430037756276
Pakkauksen koko
Leveys: 17.5cm, Korkeus: 4cm, Syvyys: 11cm
Tuotteiden määrä pakkauksessa
1 kpl
Tuotteen paino (kg)
0.115
Valmistusmaa
Kiina
Muut ominaisuudet
  • automaattinen virrankatkaisu
  • nopea mittaus kestää vain noin 1 sekunnin
  • mittausalue 32-43C
  • 32 muistipaikkaa
  • äänimerkki
  • näytössä valo
  • 2 x AA paristot (eivät sisälly)
Takuu
TAKUU 1 VUOTTA
CE-merkintä
CE0123
Lääkinnällisen laitteen luokka
02: EU_CLASS_IIA (MDR (EU) 2017/745)
Tuotenimi pakkauksessa
Prego infrapunakuumemittari

Tuotteen vastuulliset toimijat

Valmistaja
Shenzhen Finicare Co., Ltd201, no. 50, the 3rd Industrial Park, Houting Community, Shajing Street, Bao'an District, 518104 Shenzhen, China
Maahantuoja
Inbound Finland OyKuortaneenkatu 2, 00510 Helsinkimyynti@inbound.fi, Avautuu uuteen välilehteen
EU-edustaja
Riomavix S. L.Calla de Almansa 55, 1D, 28039 Madrid, Spain

Arviot

Julkaisemme tuotearvioita vain varmistetuista ostoksista. Niitä voivat kirjoittaa asiakkaat, jotka ovat käyttäneet S-Etukorttia myymälässä tai verkkokaupassa.
  • Nimetön

    arvosana5/5

    Erittäin tarkka laite. Ostimme tämän tuotteen koska emme jaksaneet odotella kainalokuumemittarin tuloksia. Tämä on hyvin kätevä ja käytännöllinen laite! Suosittelen lämpimästi!

    3 vuotta sitten
  • Nimetön

    arvosana5/5

    Todella näppärä! Hinta kohdallaan, erittäin nopea toimitus ja tarjouksena tuli ilman postimaksua pkt-automaattiin. Laite helppo laittaa toimintakuntoon ja lämmön mittaustulos tulee nappia painamalla sekunnissa, helppoa mm. vanhukselle. Voi mitata lämmön myös esineistä. Kestävä.

    3 vuotta sitten

Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen