Ingalsuo, Tudo bem? 1 - Portugalin oppikirja
79,20 €
Ilmainen toimitus yli 100 €:n tilauksille Postin pakettiautomaattiin tai palvelupisteeseen!
Etu ei koske Suuri‑lisäpalvelulla toimitettavia tuotteita.
Tarkista myymäläsaatavuus
Ei saatavilla
Huomaa pidempi toimitusaika
Huomaa pidempi toimitusaika
Tämä kirja on hankintatuote, joten toimitusaika voi olla tavallista pidempi. Arvioitu toimitusaika on noin 7 arkipäivää.
Tuotekuvaus
Tuotekuvaus
Tudo bem? 1 sisältää 20 kappaletta. Useimmat kappaletekstit ovat dialogimuotoisia. Ne on jaettu a- ja b-dialogeihin, jolloin materiaalia on helppo käsitellä nopeampaan tai hitaampaan tahtiin. Kappaleissa on myös teemaa laajentavia lisäsanastoja. Selkeän kielioppi- ja harjoitusosion jälkeen seuraa vielä kulttuuriteksti, joka voidaan jättää myös opiskelijan omatoimisuuden varaan: aluksi tekstit ovat sekä portugaliksi että suomeksi, myöhemmin vain portugaliksi. Viiden kappaleen välein opiskelijalla on mahdollisuus itsearviointiin tekemällä kertaustehtävät, joiden vastaukset löytyvät kirjan takaa. Tudo bem? 1 -kirjan teemat käsittelevät niin keskeisimpiä matkailuaiheita (hotelli, ravintola, ostokset...) kuin ihmisen arkea laajemmin (perhe, harrastukset, ammatit...). Kulttuuritietoa on sidottu luontevasti perustekstien sisälle.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
- Tuotekoodi
- 9789526326351
- Pakkauksen koko
- Leveys: 17.1cm, Korkeus: 24.4cm, Syvyys: 1.4cm
- Tuotteiden määrä pakkauksessa
- 1 kpl
- Tuotteen paino (kg)
- 0.52
- Pakkauksen paino (kg)
- 0.52
- Valmistusmaa
- Suomi
Arviot
Nimetön
Tuotearvioiden keskiarvo5/5
Loistava alkeiskurssi portugalin kieleen. Ingalsuon Tudo bem? on askel askeleelta etenevä johdatus haasteelliseen portugalin kieleen. Alensi ainakin minun kynnystä päästä alkuun. Monikäyttöinen kirja.
4 vuotta sitten
Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?
Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.
Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen