Siirry suoraan sisältöön

Lähes kaikesta -15 % – osta edullisesti Prisman Asiakasomistajapäiviltä ke-su 28.5.–1.6.

Prisma.fi etusivu
Ostoskori
Ohita tuotekuvat
  • Asiakasomistaja-alennus-15 %
Electrolux

Electrolux pölynimuri Silencer PD82-8DB

arvosana4,6/5

(12)arviota

211,65 €

Asiakasomistajahinta

Hinta ilman S-Etukorttia: 249,00 €

Nouto myymälästä

Ilmainen

Toimitus

Ei saatavilla

Tuotekuvaus

Electrolux Pure D8.2 tarjoaa ennen kokemattoman tehokasta ja älykästä imurointia. Edistynyt SmartMode-tekniikka tunnistaa lattiatyypin ja säätää tehotason automaattisesti lattialta matolle siirtyessä parhaan puhdistustuloksen saavuttamiseksi. Imutehon säätö ja SmartMode-toiminnon valinta käy kätevästi kädensijan kaukosäätimestä. ​Imurin äänitaso on erittäin hiljainen. Voit imuroida vapaasti milloin tahansa häiritsemättä muita ihmisiä ympärilläsi. PureSound-järjestelmän moottori, imurin tiivis rakenne ja suulakkeen muotoilu muodostavat yhdessä innovatiivisen yhdistelmän, jonka ansiosta äänitaso on alhainen kaikilla pinnoilla imuroidessa. ​Uusi OneGo Power Clean -suulake​ poistaa kaikki suuret ja pienet roskat ​ja hiukkaset tehokkaasti lattiatyypistä ​ riippumatta. SmartMode-asennolla ​suulaketta ei tarvitse erikseen säätää ​lattialta matolle siirryttäessä. ​Teleskooppisesti säädettävä Ø 36 mm ​AeroPro imuputki. Mukana pehmeä-​harjaksinen AeroPro Parketto Pro koville ​lattioille sekä monitoiminen AeroPro ​3in1-piensuulake kodin muille pinnoille.​Electrolux Pure D8.2 on valmistettu ​55 % kierrätysmuovista.

Ominaisuudet

Tuotekoodi
7332543693924
Korkeus (cm)
32.5
Leveys (cm)
39.5
Syvyys (cm)
60
Paino (kg)
0
Pakkauskoko
1 kpl
Valmistusmaa
Kiina
Muut ominaisuudet
  • · teho 600W
  • · äänenvoimakkuus 57 dB(A)
  • · pölypussin tilavuus 3,5 l
  • · S-bag classic long performance,1+1 kpl
  • · pestävä hygieniasuodatin E12
  • · toimintasäde 12 m
  • · pehmeät pyörät, 2 isoa ,1 pieni
  • · AeroPro ø 36 mm teleskooppiputki
  • · tehonsäätö kaukosäädöllä kädensijasta
  • · Parketto Pro suulake
  • · tukeva tasapainoinen kahva
  • · 55 % kierrätysmuovia
  • · 10 vuoden moottoritakuu
  • · Astma-Allergialiiton suositus
Takuu
Takuu 2 vuotta/Garanti 2 år

Arviot

arvosana4,6/5

  • Nimetön

    arvosana4/5

    Todella hiljainen ja kevyt. Ostin tämän noin kuukausi sitten. Yllätyin imurin todella hiljaisesta äänestä sekä sen keveydestä, kulkee näppärästi ja helposti perässä. Alkuun smart-toiminto vaatii hieman totuttelua. Ainoa miinus on, että harjasuulake ei oikein tahdo pysyä paikallaan esim koirankarvoja imuroidessa sohvasta, ikäänkuin "valuu" pois.

    2 vuotta sitten
  • Nimetön

    arvosana5/5

    Hiljainen ääni ja suulake erinomainen. Ostin tämän tuotteen noin kuukausi sitten.Olen ollut erittäin tyytyväinen. Imurissa hiljainen ääni ja suulake on todella hyvä.

    2 vuotta sitten

Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen