Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Ohita tuotekuvat
HC Outwear

HC Outwear Aava unisex sadehousut

arvosana3,4/5

(8)arviota

24,95 €

Valittu väri: BLACK

Valittu koko: Valitse koko

  • Toimitus

    Valitse ensin tuotteen koko

    Alk. 4,95 €

Tuotekuvaus

Aava sadehousut ovat malliltaan sopivan väljät ja niiden alle mahtuu hyvin esimerkiksi retkeilyhousut. Lahkeet on suunniteltu niin, että kenkiä ei tarvitse ottaa pois jaloista housuja puettaessa. Sadehousujen lahkeissa on tarrasäätö. Materiaali on pehmeää ja hieman joustavaa polyuretaania.

Ominaisuudet

Tuotekoodi
6419756209300
Korkeus (cm)
2
Leveys (cm)
28
Syvyys (cm)
50
Paino (kg)
0.3
Pakkauskoko
1 kpl
Valmistusmaa
Kiina
Materiaali
55 % polyuretaani 45 % polyesteri
Pesu- ja hoito-ohje
Hellävarainen vesipesu 40° asteessa. Valkaisu kielletty Rumpukuivaus kielletty Silitys kielletty Kemiallinen pesu kielletty Pese samansävyisten kanssa.
Muut ominaisuudet
  • Vedenpitävä
  • PVC-vapaa
  • Joustava materiaali
  • Säädettävät lahkeet
  • Unisex-malli

Arviot

arvosana3,4/5

Julkaisemme tuotearvioita vain varmistetuista ostoksista. Niitä voivat kirjoittaa asiakkaat, jotka ovat käyttäneet S-Etukorttia myymälässä tai verkkokaupassa.
  • Nimetön

    arvosana4/5

    Toimiva tuote, hyvä hinta-laatu -suhde. Ostin kesän veneilyjä varten. Hyvin hoitivat asiansa! Pari naarmuakin tuli kankaaseen kovassa käytössä, mutta ei ole mielestäni vaikuttanut vedenpitävyyteen.

    3 vuotta sitten
  • Nimetön

    arvosana4/5

    Ei huono. Ajavat asiansa eli kevyessä arkikäytössä toimivat sadehousut

    3 vuotta sitten

Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen