Tuotekuvaus
Tuotekuvaus
Kauniisti kiiltävä merseroitu puuvillalanka, joka sopii monenlaisiin virkkaus- ja neuletöihin kuten vaatteisiin, asusteisiin, leluihin ja sisustustuotteisiin. Puikko- ja virkkuukoukkusuositus 2,5-3,5 mm.
Ominaisuudet
Ominaisuudet
- Tuotekoodi
- 4009027102663
- Pakkauksen koko
- Leveys: 16cm, Korkeus: 5.5cm, Syvyys: 7cm
- Tuotteiden määrä pakkauksessa
- 1 kpl
- Tuotteen paino (kg)
- 0.1
- Valmistusmaa
- Intia
- Materiaali
- 100% puuvilla
- Pesu- ja hoito-ohje
- pesu 40-astetta, silitys 2-pistettä, ei valkaisua, ei rumpukuivausta, kemiallinen pesu P
- Muut ominaisuudet
- 100% puuvilla merseroitu
- 100g n. 250m
- puikot 2,5-3,5mm
- virkkauskoukku 2,5-3mm
- ökö-tex standard 100
Arviot
Julkaisemme tuotearvioita vain varmistetuista ostoksista. Niitä voivat kirjoittaa asiakkaat, jotka ovat käyttäneet S-Etukorttia myymälässä tai verkkokaupassa.
SUVI SUREERAT P
arvosana5/5
4 päivää sittenNimetön
arvosana5/5
Miellyttävä koostumus. Olen virkannut jo valkoisesta pitsipeiton koristeeksi sängylle ja nyt harmaa menossa. Aivan ihana lanka virkata ! Hieman ehkä paksuhko mutta toimii tässä tapauksessa. Vaatetta en tästä itse alkaisi virkkaamaan, tulee raskas ja paksu.
3 vuotta sitten
Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?
Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.
Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen