Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videotOhita tuotekuva
    Karusellin nuolipainikkeet
      Autoalan Koulutuskeskus

      Hubertus, Pakokaasujen jälkikäsittely dieselmoottoreissa - Hiukkassuodattimet, (SCR-)katalysaattorit, järjestelmätestaus

      43,30 €

      Valitse toimitustapa

      Huomaa pidempi toimitusaika

      Tämä kirja on hankintatuote, joten toimitusaika voi olla tavallista pidempi. Arvioitu toimitusaika on noin 7 arkipäivää.

      • Tarkista myymäläsaatavuus

        Ei saatavilla

      Tuotekuvaus

      Kirjan sisällön painopiste on dieseljärjestelmäteknisissä kuvauksissa ja erilaisten järjestelmäkomponenttien systemaattisessa testaamisessa. Kirjan kirjoittaja, Hubertus Günther, johdattaa lukijan voimassa olevan Euro 6-päästönormin äärelle ja selvittää, minkälaisia vaikutuksia kiristyneillä pakokaasunormeilla on moottoritekniikkaan ollut ja tulee olemaan. Kirjan luvuissa läpikäydään voimassa olevat ajosyklit, henkilöautojen On-Board-Diagnose (OBD) sekä maailmanlaajuinen WWH-OBD.

      Ominaisuudet

      Tuotekoodi
      9789519155470
      Pakkauksen koko
      Leveys: 20.9cm, Korkeus: 29.6cm, Syvyys: 0.4cm
      Tuotteiden määrä pakkauksessa
      1 kpl
      Tuotteen paino (kg)
      0.292
      Pakkauksen paino (kg)
      0.292
      Valmistusmaa
      Suomi

      Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

      Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

      Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen