Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videotOhita tuotekuvat
  • Asiakasomistaja-alennus-15 %
Karusellin nuolipainikkeet
Karusellin pikakuvakkeet
Narma

Narma matto flatWave Bono 160x230 cm musta

118,15 €

Asiakasomistajahinta

Hinta ilman S-Etukorttia: 139,00 €

Valitse toimitustapa

Tuotekuvaus

softFlat-konekudotut matot ovat kestäviä ja trendikkäitä ja sopivat nykyaikaisen kodin sisustukseen. Matot on valmistettu kulutusta kestävästä polypropeenista, ja ne ovat siksi erittäin helppohoitoisia. Liukumaton taustapuoli estää mattoja luistamasta, joten ne sopivat hyvin eri lattiatyypeille. Narma softFlat -matot sopivat kotikäyttöön ja julkisiin tiloihin kevyeen käyttöön. Käytä softFlat™-mattoa vain puhtaalla ja kuivalla lattialla. Älä aseta mattoa juuri pestylle pinnalle.

Ominaisuudet

Tuotekoodi
6412989877308
Tuotteen koko
Leveys: 13cm, Korkeus: 13cm, Syvyys: 160cm
Pakkauksen koko
Leveys: 13cm, Korkeus: 13cm, Syvyys: 160cm
Tuotteiden määrä pakkauksessa
1 kpl
Pakkauksen paino (kg)
7.138
Valmistusmaa
Viro
Materiaali
polypropeeni
Pesu- ja hoito-ohje
Imuroi matto säännöllisesti pölyn ja lian poistamiseksi. Kuivaa nestemäiset tahrat paperipyyhkeellä, puhtaalla sienellä tai pehmeällä liinalla mahdollisimman nopeasti, jotta neste ei imeydy mattoon. Puhdista tahrat pehmeällä liinalla, joka on kostutettu puhtaaseen veteen tai neutraaliin saippualiuokseen. Ammattilaispesua suositellaan. Maton pinnan voi puhdistaa matonpuhdistusjauheella tai -vaahdolla.
Muut ominaisuudet
  • Maton huolto ja käyttö:
  • Mattoa on siihen kerääntyneen lian leviämisen estämiseksi puhdistettava säännöllisesti pölynimurilla. Mattoon joutunut neste tai tahrat poistetaan talouspaperilla, puhtaalla pesusienellä tai pehmeällä pyyhkeellä mahdollisimman tuoreina, jotta neste ei ehtisi imeytyä mattoon. Maton pesuun on käytettävä ammattimaista puhdistusta.
  • Varoitukset: Mattoa ei saa laittaa märälle lattialle. Kosteaa mattoa ei saa laittaa lattiaa vasten, koska vaahtopohja saattaa kuivuessa tarttua kiinni lattiaan. Kosteaa mattoa ei pidä taittaa tai taivuttaa. Vaahtopohjasta vähäisen aineksen irtoaminen käytön aikana on normaalia.

Tuotteen vastuulliset toimijat

Valmistaja
Narma OÜRaudtee 4, Lihula, Estonia

Arviot

  • Nimetön

    Tuotearvioiden keskiarvo5/5

    Narma Bono matot ovat jo ennestään tuttuja kissaperheessä: kissat saavat "hoitaa kynsiään" mattoihin mielin määrin eikä näy missään! Pysyy hyvin paikoillaan vauhdikkaassakin menossa ja tahrojen poisto on helppoa. Suosittelen.

    1 kuukausi sitten

Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen