Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videotOhita tuotekuva
    Karusellin nuolipainikkeet
      Sika

      Casco seinätasoite Multifill 250 ml

      8,95 €

      35,80 €/l

      Valitse toimitustapa

      Tuotekuvaus

      Casco® MultiFill on käyttövalmis valkoinen pintatasoite seinille sisälle ja ulos. Ulkokäytössä ylimaalattava. Soveltuu lähes kaikille pinnoille ( puu, tiili, betoni, metalli, kipsilevy yms. ) Ei sovellu PVC:lle, alumiinille tai jatkuvassa vesirasituksessa oleville pinnoille. Täyttää kolot aina 10 mm asti yhdellä kerralla.

      Ominaisuudet

      Tuotekoodi
      7612895467900
      Pakkauksen koko
      Leveys: 5cm, Korkeus: 21.5cm, Syvyys: 5cm
      Tuotteiden määrä pakkauksessa
      0.25 l
      Valmistusmaa
      Ruotsi
      Ainesosat
      1,2-bentsisotiatsol-3(2H)-oni (BIT), 5-Kloori-2-metyyli-2H-isotiatsol-3-onin [EY nro. 247-500-7] ja 2-metyyli-2H-isotiatsol-3-onin [EY 55965-84-9 nro. 220-239-6] (3:1) s. Voi aiheuttaa allergisen reaktion.
      Käyttöohje
      Tutustu huolellisesti tuoteselosteeseen ennen tuotteen käyttöä.
      Säilytysohje
      Varastointi: Viileässä ja kuivassa, suojassa pakkaselta (suljetussa pakkauksessa) + 5°C - + 20°. Säilyvyys: Vähintää 12 kk valmistuspäivästä, edellyttäen että tuote on säilytetty vahingoittumattomassa avaamattomassa alkuperäispakkauksessa, ja varastointiolosuhteet täyttyvät.
      Muut ominaisuudet
      • valkoinen
      • paikkatasoite seinille
      • sisä- ja ulkokäyttöön
      • ulkokäytössä ylimaalattava
      • maksimi kerrospaksuus 10 mm
      • soveltuu puu-, tiili-, betoni-, metalli- ja muurauspinnoille sekä yleisimmille rakennuslevyille
      • ei sovellu jatkuvassa vesirasituksessa oleville pinnoille
      • kutistumaton

      Tuotteen vastuulliset toimijat

      Yhteystiedot
      Sika Finland Koskelontie 23 C / PL 49 02921 Espoo https://fin.sika.com

      Arviot

      • Nimetön

        Tuotearvioiden keskiarvo1/5

        Käyttökelvoton tasoite. Ostin viikko sitten ja täytyy sanoa, että on surkein tasoite mitä olen käyttänyt. Liian rakeinen rakenne ei leviä kunnolla ja käyttökertojen välissä kuivuu moska tuubiin ja kun aukaiset tuloreiän niin tuntuu että tulee ilmaa ja sitten vähän epäkelpoa tasoitetta, ei jatkoon. Tekopäivä PD20210301.

        4 vuotta sitten

      Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

      Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

      Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen