Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Ohita tuotekuva
342

342 Syöttirasia 2kpl +á 50g jyväsyötti

14,95 €

149,50 €/kg

  • Toimitus

    Saatavilla

    Alk. 4,95 €

Tuotekuvaus

Pakkauksessa kaksi valmiiiksipakattua syöttirasiaa hiirten torjuntaan sisätiloissa. Kumpikin rasia sisältää 50g maittavaa jyväsyöttiä. Syötti sisältää kaurahiutaletta, auringonkukansiementä ja maissirouhetta. Tehoaine: difetialoni 0,025/kg, on hyvin tehoava antikoagulanttimyrkky, jonka vaikutus näkyy 4-10 päivässä. Jo hiiren kertasyönnillä nauttima pieni määrä syöttiä yleensä riittää. Käytä biosideja turvallisesti. Lue aina merkinnät ja valmistetiedot ennen käyttöä.

Ominaisuudet

Tuotekoodi
6414505046601
Pakkauksen koko
Leveys: 22.2cm, Korkeus: 14.4cm, Syvyys: 4.9cm
Tuotteiden määrä pakkauksessa
0.1 kg
Valmistusmaa
Ranska
Käyttöohje
Lue valmistetiedot ja kaikki muut valmisteen mukana tulevat tai myyntipaikassa annetut ohjeet ennen valmisteen käyttämistä ja noudata niitä. - Harkitse muiden kuin kemiallisten torjuntamenetelmien (esimerkiksi loukkujen) käyttöä, ennen kuin käytät jyrsijämyrkkyjä.- Syöttilaatikot asetetaan sellaisten paikkojen välittömään läheisyyteen, joissa on havaittu merkkejä jyrsijöistä (esimerkiksi kulkureitit, pesimäpaikat, paikat, joissa jyrsijät ovat syöneet, reiät, kolot jne.). -Mikäli mahdollista, syöttilaatikot on kiinnitettävä rakenteisiin. - Aseta syöttilaatikot lasten, lintujen, lemmikkieläinten, tuotantoeläinten ja muiden kuin kohteena olevien eläinten ulottumattomiin. - Aseta syöttilaatikot etäälle elintarvikkeista, juomista ja eläinten rehuista, sekä esineistä tai pinnoista, jotka ovat edellä mainittujen kanssa kosketuksissa. - Aseta syöttilaatikot siten, että syötit eivät pääse kastumaan. - Älä syö, juo tai tupakoi valmistetta käsitellessäsi. Pese kädet ja valmisteelle suoraan alti
Muut ominaisuudet
  • kaksi käyttövalmista syöttirasiaa
  • maistuva jyväsyötti
  • syötissä auringonkukansiementä
  • kaurahiutaletta ja maissia
Käyttöturvallisuus
GHS08 – vakava terveysvaaraGHS09 – vaarallinen ympäristölle

Vaaralausekkeet

  • H373 Saattaa vahingoittaa elimiä (veri) pitkäaikaisessa tai toistuvassa altistumisessa.
  • H412 Haitallista vesieliöille, pitkäaikaisia haittavaikutuksia

Turvalausekkeet

  • (P260) Älä hengitä pölyä/savua/kaasua/sumua/höyryä/suihketta.
  • (P273) Vältettävä päästämistä ympäristöön.
  • (P314) Hakeudu lääkäriin, jos ilmenee pahoinvointia.
  • (P501) Hävitä sisältö/pakkaus määräysten mukaisesti

Huomiosanat

Vaara

Toimi aina tuotteen etiketissä olevien tietojen mukaisesti

Faroangivelser

  • H373 Kan orsaka organskador (blod) genom lång eller upprepad exponering.
  • H412 Skadliga långtidseffekter för vattenlevande organismer.

Skyddsklausuler:

  • (P260) Andas inte in damm/rök/gas/dimma/ångor/spray.
  • (P273) Undvik utsläpp till miljön.
  • (P314) Sök läkarhjälp om du mår dåligt.
  • (P501) Kassera innehållet/behållaren i enlighet med lokala bestämmelser

Förbehåll

Fara

Följ alltid informationen på produktens etikett

Arviot

Julkaisemme tuotearvioita vain varmistetuista ostoksista. Niitä voivat kirjoittaa asiakkaat, jotka ovat käyttäneet S-Etukorttia myymälässä tai verkkokaupassa.
  • Nimetön

    Tuotearvioiden keskiarvo5/5

    Toimii miten odotinkin. Ongelmat hoidettu.

    5 päivää sitten
  • Nimetön

    Tuotearvioiden keskiarvo4/5

    Hiirituho. Ostin syksyllä "hiiren tuhooja" pakkauksen. En ole vielä niitä mökille, käyttöön ottanut, kun mökkikausi ei ole päättynyt. Marraskuussa laitan syötit paikalleen. Toivon että keväällä mökki on hiirivapaa.

    4 vuotta sitten

Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen