Siirry suoraan sisältöön
Prisma.fi etusivu
Tuotekuvat- ja videotOhita tuotekuvat
    Karusellin nuolipainikkeet
    Karusellin pikakuvakkeet
    House

    House miesten merinovilla-aluspaita

    44,95 €

    Valittu väri: Black

    Valittu koko: Valitse koko

    Valitse toimitustapa

    Tuotekuvaus

    Miesten House-aluspaita on valmistettu merinovillasta, joka hengittää ja siirtää kosteutta iholta. Paita sopiikin erinomaisesti esimerkiksi ulkoiluun ja liikuntaan viileämmillä säillä. Paidassa on pyöreä pääntie ja pitkät raglanhihat.

    Lisätietoja

    Tuotteissa käytetty merinovilla on mulesing-vapaata. Merinovillatuotteiden vastuullisuus on erikseen selvitetty toimittajilta, eikä mulesing-menetelmää ole käytetty myymiemme tuotteiden valmistamiseen. Oikein valittu alusasu on kerrospukeutumisen perusta. Merinovilla on luonnollinen, lämpöä eristävä materiaali, joka siirtää kosteutta ja hengittää sekä pitää ihon kuivana ja lämpimänä. Materiaali on joustavaa ja pehmeää. Tuulettamalla tuotteen voit välttää turhia pesukertoja.

    Ominaisuudet

    Tuotekoodi
    6412988869946
    Tuotteen koko
    Leveys: 15.5cm, Korkeus: 25cm, Syvyys: 5cm
    Pakkauksen koko
    Leveys: 5.5cm, Korkeus: 22.7cm, Syvyys: 16cm
    Tuotteiden määrä pakkauksessa
    1 kpl
    Pakkauksen paino (kg)
    0.301
    Valmistusmaa
    Kiina
    Materiaali
    100 % villa
    Pesu- ja hoito-ohje
    Hienopesu 30° C Valkaisu kielletty Rumpukuivaus kielletty Silitys kielletty Kemiallinen pesu kielletty Pese samansävyisten kanssa. Muotoile kosteana. Älä hankaa. Älä väännä kuivaksi. Ei liotusta. Pesu villanpesuohjelmalla vain villalle tarkoitetulla pesuaineella.
    Sertifikaatit
    Öko-Tex Merkki

    Tuotteen vastuulliset toimijat

    Yhteystiedot
    SOKPL 35, 00088 S-ryhmä, FinlandKT-tuote@sok.fi, Avautuu uuteen välilehteen

    Arviot

    • Nimetön

      Tuotearvioiden keskiarvo4/5

      Ostin joululahjaksi, on hyvä.

      6 kuukautta sitten
    • Nimetön

      Tuotearvioiden keskiarvo4/5

      Mukava päällä ja lämmin. Ehdin vasta kerran pitää ja tuli lämpimät kelit. Mut mukava ja lämmin oli.

      4 vuotta sitten

    Oletko tyytyväinen tuotetietoihin?

    Ovatko tuotetiedot riittävät? Jos tuotetiedoissa on puutteita tai niitä voisi muuten parantaa, anna palautetta.

    Anna palautetta, Avautuu uuteen välilehteen